Podvodní svět na dosah: Mořský svět Praha okouzlí v sekci Zahrada

Mořský Svět Praha

Venkovní expozice

V Mořském světě v Praze sice nenajdete venkovní expozici v tradičním slova smyslu, ale to neznamená, že by nebylo co obdivovat i mimo hlavní budovu. V přilehlém okolí se nachází několik zajímavých prvků, které doplňují a rozšiřují zážitek z návštěvy.

Přímo před vstupem do Mořského světa vás uvítá jezírko s jesetery, kteří patří mezi největší sladkovodní ryby světa. Jejich majestátní pohyb a prehistorický vzhled vás zaručeně zaujmou. V jezírku si můžete prohlédnout i další druhy ryb, které se vyskytují v českých řekách a rybnících.

Prostor kolem Mořského světa je doplněn informačními panely, které vám prozradí zajímavosti ze světa moří a oceánů. Dozvíte se například, jak fungují mořské proudy, co ohrožuje korálové útesy nebo jak se chránit před nebezpečnými mořskými živočichy.

I když Mořský svět v Praze nedisponuje rozlehlou venkovní expozicí, nabízí i tak dostatek lákadel pro malé i velké návštěvníky.

Želví ostrov

V srdci Mořského světa Praha se nachází expozice Želví ostrov, která vám umožní nahlédnout do fascinujícího světa těchto starobylých tvorů. V prostorném akváriu, které věrně napodobuje jejich přirozené prostředí, můžete obdivovat různé druhy sladkovodních želv z celého světa. Dozvíte se zajímavosti o jejich životě, stravovacích návycích a ohrožení, kterým v přírodě čelí.

Na Želví ostrově se setkáte s želvami o velikosti od několika centimetrů až po impozantní exempláře. Mezi nejoblíbenější obyvatele patří například želva nádherná, želva mapová nebo želva kajmanka dravá. Prostřednictvím informačních panelů a interaktivních prvků se dozvíte více o jejich anatomii, chování a důležitosti pro ekosystém.

Návštěva Želvího ostrova v Mořském světě Praha je skvělou příležitostí, jak se dozvědět více o těchto fascinujících tvorech a zároveň si užít den plný zábavy a poznání.

Hřiště pro děti

V Mořském světě Praha myslíme i na ty nejmenší návštěvníky! Po fascinující prohlídce podmořského světa se vaše ratolesti jistě rády vyřádí na našem hřišti. Děti se zde mohou proměnit v piráty brázdící mořské vlny na velké pirátské lodi s klouzačkou a prolézačkami. Na souši na ně čekají další dobrodružství v podobě houpaček a pískoviště, kde mohou stavět hrady z písku. Hřiště je uzpůsobené pro různé věkové kategorie a je navrženo tak, aby si děti mohly hrát a zároveň se i něco nového naučit. Rodiče si mezitím mohou odpočinout na lavičkách v blízkosti hřiště a vychutnat si šálek kávy z naší restaurace. Nezapomeňte tedy po návštěvě akvária dopřát svým dětem trochu zábavy a pohybu na našem hřišti!

V hlubinách Mořského světa Praha se skrývá fascinující říše plná barev, tvarů a pohybu. Každá nádrž je jako okno do jiného světa, odhalující tajemství korálových útesů i chladných oceánských hlubin. Je to místo, kde se realita snoubí s fantazií a kde se i dospělí na chvíli promění v ohromené děti.

Eliška Nováková

Občerstvení s výhledem

Po náročném zkoumání hlubin oceánu v Mořském světě Praha si zasloužíte pořádnou porci odpočinku a občerstvení. A kde jinde si ho užít než s úchvatným výhledem na podmořský svět? Restaurace Mořský svět nabízí široký výběr jídel a nápojů pro malé i velké návštěvníky. Dopřejte si lahodnou pizzu, křupavé kuřecí stripsy nebo osvěžující salát a k tomu sklenku vína, piva nebo nealkoholický nápoj.

Zatímco budete relaxovat u vašeho stolu, můžete pozorovat žraloky, rejnoky a další fascinující obyvatele akvária, jak se prohánějí kolem vás. Prostor restaurace je vzdušný a prosvětlený s velkými okny, která vám zaručí ten nejlepší výhled na podmořskou říši. Občerstvení s výhledem na akvárium v Mořském světě Praha je nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu.

Relaxační zóna

Po náročném dni plném objevování fascinujícího světa pod mořskou hladinou si zasloužíte chvilku klidu a relaxace. Mořský svět Praha myslí i na to a nabízí vám příjemnou relaxační zónu, kde si můžete odpočinout a vstřebat všechny ty úžasné zážitky. Usaďte se do pohodlných křesel a nechte na sebe působit uklidňující atmosféru tlumeného osvětlení a jemné hudby.

Vlastnost Mořský svět Praha Jiné akvárium (pro srovnání)
**Umístění** Praha, Česká republika [Doplňte umístění jiného akvária]
**Velikost** [Doplňte velikost Mořského světa Praha] [Doplňte velikost jiného akvária]
**Počet druhů** [Doplňte počet druhů v Mořském světě Praha] [Doplňte počet druhů v jiném akváriu]
**Hlavní atrakce** [Doplňte hlavní atrakce Mořského světa Praha, např. tunel s žraloky] [Doplňte hlavní atrakce jiného akvária]
**Vstupné** [Doplňte informace o vstupném do Mořského světa Praha] [Doplňte informace o vstupném do jiného akvária]
**Otevírací doba** [Doplňte otevírací dobu Mořského světa Praha] [Doplňte otevírací dobu jiného akvária]

Z velkých panoramatických oken se vám naskytne úchvatný pohled do hlavní nádrže, kde můžete v klidu pozorovat ladné pohyby žraloků a rejnoků. Děti se zabaví v dětském koutku s hračkami a knížkami s mořskou tématikou. Vychutnejte si šálek kávy nebo čaje a dopřejte si něco malého k zakousnutí z nabídky našeho baru. Relaxační zóna je ideálním místem pro krátkou pauzu během vaší návštěvy, ale i pro klidné zakončení dne plného dobrodružství v Mořském světě Praha.

Sezónní akce a programy

Mořský svět Praha se pyšní pestrou nabídkou sezónních akcí a programů, které návštěvníkům zaručují nezapomenutelné zážitky po celý rok. Během jarních měsíců se akvárium rozzáří barvami díky speciální expozici korálových útesů, kde se představí fascinující druhy ryb a bezobratlých žijících v těchto křehkých ekosystémech. Pro nejmenší návštěvníky je připravena interaktivní stezka s úkoly a hrami, která jim hravou formou přiblíží život v mořských hlubinách. Letní sezóna láká na komentovaná krmení žraloků, rejnoků a dalších obyvatel akvária. Návštěvníci se dozví zajímavosti o jejich životě, stravovacích návycích a důležitosti ochrany jejich přirozeného prostředí. Pro dobrodružné povahy je připravena možnost potápění se žraloky, která jim umožní zažít blízký kontakt s těmito majestátními tvory. Podzimní měsíce se ponesou v duchu Halloweenu a strašidelné výzdoby akvária. Děti se mohou těšit na lampiónový průvod a strašidelné stezky s mořskou tematikou. Zimní sezóna přinese do Mořského světa Praha kouzelnou atmosféru Vánoc. Akvárium bude slavnostně vyzdobeno a návštěvníci se mohou těšit na vánoční trhy s mořskými specialitami a tematickými dárky. Pro rodiny s dětmi je připraven bohatý program, včetně divadelních představení, workshopů a setkání s Ježíškem.

Procházka pro celou rodinu

Mořský svět Praha nabízí nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu. Prozkoumejte fascinující podmořský svět a seznamte se s tisíci úžasných mořských živočichů z celého světa. Děti i dospělí budou nadšeni z barevných ryb, majestátních žraloků, hravých vyder a mnoha dalších. V akváriu na vás čekají interaktivní expozice, kde se dozvíte zajímavosti o životě v oceánech a mořích. Pro nejmenší je připravena dětská herna s mořskou tématikou. Mořský svět Praha je ideálním místem pro strávení příjemného dne s rodinou a přáteli.

Publikováno: 06. 07. 2024

Kategorie: zahrada

Autor: Blanka Havelková

Tagy: mořský svět praha | akvárium